Eğitimin tutucu işlevi nedir

Tunaydin

Global Mod
Global Mod
Eğitimin Tutucu İşlevi

Eğitimin tutucu işlevi, öğrencilerin mevcut bilgilerini geliştirmek, sürdürmek ve güncellemek için kullanılabilecek bir yaklaşımdır. Tutucu eğitim, öğrencilerin öğrenmesini kolaylaştırmak ve öğrenmeyi sürdürmek için kullanılan bir çok farklı teknikten oluşur. Bu teknikler arasında özetleme, öğrenme, kısa süreli hafıza, kavram haritaları, etkinlikler, çoklu zekâ çalışmaları, karşılaştırma, yargılar, gözlemler, örnekler, sınavlar, şemalar, klasörler, kartlar ve çok daha fazlası yer alır.

Tutucu eğitimin amacı, öğrencilerin mevcut bilgilerini ve becerilerini geliştirmek ve sürdürmektir. Öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi anında ve etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamak için tutucu eğitim, güçlü ve zayıf taraflarını ortaya çıkarmak için çok sayıda teknik kullanılır. Tutucu eğitim, öğrencilerin öğrenme sürecini hızlandırmak ve kalıcı bir öğrenme sağlamak için kullanılan birçok teknik içerir.

Özetleme

Özetleme, öğrencilerin öğrenmiş oldukları bilgiyi kısa bir süre içinde kalıcı hale getirmek için kullanılabilecek en önemli tekniklerden biridir. Özetleme tekniği, öğrencinin mevcut bilgilerini kısa ve öz bir biçimde sıralamak ve sonuç olarak kalıcı öğrenmeyi sağlamak için kullanılır. Özetleme tekniği, öğrencilerin öğrendikleri bilgiyi kolayca anlayarak, anında uygulamalarını hızlandırmak ve sonuç olarak öğrendiklerini unutmalarını önlemek için kullanılır.

Öğrenme

Öğrenme, öğrencilerin bilgiyi kullanıma geçirmeyi öğrenmesi için kullanılabilecek en önemli tekniği içerir. Öğrenme tekniğinde, öğrencilerin mevcut bilgileri kullanarak kalıcı öğrenmeyi sağlamalarını hedefleyen bir yaklaşım kullanılır. Öğrenme tekniği, öğrencilerin öğrendikleri konuları etkin bir şekilde uygulamalarını ve öğrenmelerini sağlamak için kullanılır.